Strona główna / Aktualności

Konkurs historyczny „Żołnierze generała Maczka”

W dniu 9.03.2016r. w Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy odbył się konkurs historyczny „Żołnierze generała Maczka”. Jego celem była popularyzacja militarnych dziejów Wojska Polskiego, wydarzeń, miejsc oraz osób związanych ze słynnym polskim dowódcą.W imprezie uczestniczyło 14 drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs składaŠ(...)

Konferencja naukowa „Dotknąć historii. Wielopłaszczyznowość odtwórstwa historycznego"

W dniach 26-27 lutego 2016 roku Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie zorganizował interdyscyplinarną profesorsko – ekspercką konferencję naukową „Dotknąć historii. Wielopłaszczyznowość odtwórstwa historycznego.” Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy od wielu lat wspiera ruch rekonstruktorski, a także organizuje insceniz (...)